Future events can be found here.

Wednesday, April 1, 2020:

Clayton the Chemist at ONLINE STREAM

Tuesday, March 31, 2020:

Dunjin, Dwayne the Drummer & Stoney/DNB TUESDAYS at ONLINE STREAM

Sunday, March 29, 2020:

Xan Lucero & BlueEyedSoul/FLAMMABLE at ONLINE STREAM

David Dewey, BNTY HNTR, Hon, Toastercookie & more at ONLINE STREAM

Saturday, March 28, 2020:

TCHP: Orient Express at ONLINE STREAM

NATA: The Underground at ONLINE STREAM

Doza, Jon Lee, Tony H, Nichole G, Justin Collins, Kyle Douglas & Jon Lemmon at ONLINE STREAM

David Dewey, BNTY HNTR, Hon, Toastercookie & more at ONLINE STREAM

Friday, March 27, 2020:

David Dewey, BNTY HNTR, Hon, Toastercookie & more at ONLINE STREAM

Sunday, March 22, 2020:

Julie Herrera/FLAMMABLE at ONLINE STREAM

Saturday, March 21, 2020:

Tony H, Jesse Leer, Night Train, Cory Simpson & Dane Garfield Wilson at ONLINE STREAM

NATA: The Underground at ONLINE STREAM

Friday, March 20, 2020:

Erin O’Connor, Wesley Holmes, Recess, Joe Bellingham & Zeebo at ONLINE STREAM

Tuesday, March 17, 2020:

Tait Modern at ONLINE STREAM

Tuesday, March 10, 2020:

Cali G & Civil/DNB TUESDAYS at Rebar

Sunday, March 8, 2020:

T.Wan & R-Pal/FLAMMABLE at Rebar

Friend Zone, Oxymoron & Paul Wheeler at Kremwerk/Timbre Room

ARMNHMR at Neumos

Saturday, March 7, 2020:

Peter Evans, Aivilo & Porth [FREE] at PRŪF

Tyler Morrison & Toastercookie/BOUNCH BRUNCH [FREE] at The Blu Grouse

YDG & FOOLiE at Substation

The Wonder Twinz, XRSTCHN, Play Attention & Tim McCarthy at Monkey Loft

Sloth, DYR & Citrus Age [FREE] at Vermillion

Marsh at Ora

Cristoph at The Underground

Friday, March 6, 2020:

No Mana at Q Nightclub

Matoma & Two Friends at Showbox Sodo

Magda & AIDA at Kremwerk/Timbre Room

Julie Herrera, Robby Clark, David Lowe & Mr. Linden at The Underground

Hatiras at Rebar

Grensta at Monkey Loft

ARMNHMR at Neumos

Thursday, March 5, 2020:

Télépopmusik at Nectar

Spencer Brown & Qrion at Q Nightclub

Wednesday, March 4, 2020:

Porcelain Robot, Dark Matter, Phraktil & U4ixx [FREE] at Contour

Tuesday, March 3, 2020:

Klippee, Combine & Conspek/DNB TUESDAYS at Rebar

Sunday, March 1, 2020:

Robby Clark, Joy, Dustbug Starski & Binah at Kremwerk/Timbre Room

ElRojo/FLAMMABLE at Rebar

Saturday, February 29, 2020:

Nox Vahn at The Underground

Jameson Just, Jon Lee, Tony H, GeoD and MeltonWax [FREE] at Orient Express (Traincar)

Ekonovah at Rebar

DJ Dan at Ora

Dave Seaman at Monkey Loft

Beats Antique with Megan Hamilton at Showbox Market

Friday, February 28, 2020:

Stylust with Toadface at Kremwerk/Timbre Room

Le Youth at Q Nightclub

Downlink with Akylla at Virtual Sports Tukwila

DeWalta at Rebar

Bingo Players at Ora

Beats Antique with David Starfire at Showbox Market

Allaby at The Underground

Thursday, February 27, 2020:

Miss Min.D/BLACKLIGHT YOGA at The Factory Luxe

Figure with Carbin at Trinity

Eli Brown at Q Nightclub

DROELOE with Taska Black at Showbox Market

Tuesday, February 25, 2020:

Bear, Drtytech & Binah/DNB TUESDAYS at Rebar

Sunday, February 23, 2020:

Spitfire, Shaggy, J.Samuel & Hyphonetics at Kremwerk/Timbre Room

Rick Wade/FLAMMABLE at Rebar

Saturday, February 22, 2020:

Shigeto, Jon Casey & Taso at Kremwerk/Timbre Room

Riz Rollins and Ramiro at Rebar

Matt Lange at Ora

Fred Everything at Monkey Loft

Craig Connelly at The Underground

Friday, February 21, 2020:

Omar S at Kremwerk/Timbre Room

Lane 8 at Showbox Sodo

Glocks&Techs, Rose Sky, 12k and Yay K at Contour

Garth at Rebar

Doughboy, Fresh Socks, Kutt3r, Mushu & more at Box House & The Underground

Destructo at Q Nightclub

Thursday, February 20, 2020:

Gangus & Boygold at Kremwerk/Timbre Room

Dombresky at Q Nightclub

Tuesday, February 18, 2020:

Zealot, Spitfire & RFTV/DNB TUESDAYS at Rebar

Sunday, February 16, 2020:

Tony H, Bandita, Ronnie Paul & Shark Boy at Kremwerk/Timbre Room

Andrew Emil/FLAMMABLE at Rebar

Saturday, February 15, 2020:

Valentino Khan with Bijou at Showbox Sodo

Nark, Sappho & Kyle Douglas at Monkey Loft

El Mundo & Zazou at Kremwerk/Timbre Room

Aurora Halal at Kremwerk/Timbre Room

Friday, February 14, 2020:

VibeSquaD & Mark Starr at Monkey Loft

Timmy Trumpet with Crankdat at Showbox Sodo

Luca Lush at Q Nightclub

Josh Wink at Kremwerk/Timbre Room

Thursday, February 13, 2020:

Matroda at Q Nightclub

EOTO with Red Giant at Nectar

Tuesday, February 11, 2020:

Tripdubb, Desero, Equinox & Filthy Rich/DNB TUESDAYS at Rebar

Sunday, February 9, 2020:

Maksim/FLAMMABLE at Rebar

LOGIXXX, 5TOES, Longstocking & Confusion at Kremwerk/Timbre Room

Saturday, February 8, 2020:

Syd Gris, Ian Powers & Chris Tower/OPULENT TEMPLE at Eden

Sean Majors, Lady Auds, Hyasynth, Jesse Leer & David Chapman at Monkey Loft

Nico Luminous at The Underground

Minnesota with Of The Trees, Thelem, Eastghost & Thook at Neumos

Kristina Sky at Ora

Enamour at Kremwerk/Timbre Room

Autograf at The Crocodile

Allen Oh, Oxymoron, Luckdragon, Mortals, Kiba, Quackson & more/WAVES at Beyond Space (SLU)

Friday, February 7, 2020:

T., Dubspeeka & Ben Annand at Monkey Loft

Genix at The Underground

Ekali [2ND SHOW] at Showbox Sodo

Donald Glaude at Ora

Doc Martin at Kremwerk/Timbre Room

Austin Robertson, Oxymoron & Parker Mills at Kremwerk/Timbre Room

Thursday, February 6, 2020:

Naudible, Pilz Beats, Blapsta & June Birnie at Substation

Ekali at Showbox Sodo

Dustycloud at Q Nightclub

Wednesday, February 5, 2020:

Jimni Cricket, Jessicat, Lament & Sideshow at Contour

Tuesday, February 4, 2020:

Lil Kevo 303/DNB TUESDAYS at Rebar

Sunday, February 2, 2020:

Trinitron & Brian Lyons/FLAMMABLE at Rebar

Nina Las Vegas with Ca$h Bandicoot & Yung Futon at Barboza (Neumos basement)

Saturday, February 1, 2020:

The Silk Road, Miss Min.D & Cereus [FREE] at PRŪF

Dirty South at Space Needle

Sho-Nuph & Trinitron [FREE] at The Blu Grouse

GriffinGrrl, Longstocking, Karl Kamakahi & Mr Linden at Monkey Loft

Excision with Liquid Stranger, Spag Heddy, Wooli, PhaseOne, Kai Wachi, Champagne Drip, G-Rex, Lucii & Trivecta at Tacoma Dome

Dirty South [AFTERPARTY] at The Underground

Friday, January 31, 2020:

Sunshine Jones: Live Improvisational Electronic Music Forum [FREE] at Monkey Loft

Sunshine Jones at Monkey Loft

Laika Beats & FRQ NCY at Kremwerk/Timbre Room

Kyle Douglas, Geod, Vagabond Superstar & David Lowe at Box House

Golf Clap at Q Nightclub

GAWP at Ora

Excision with 12th Planet, Riot Ten, Trampa, Marauda (fka Mastadon), Blunts & Blondes, Dion Timmer, Wooli, PhaseOne, Calcium, Yakz & Champagne Drip at Tacoma Dome

AtYyA at High Dive

Thursday, January 30, 2020:

Justin Jay at Q Nightclub

Tuesday, January 28, 2020:

Wednesday, Lavander & Detcord/DNB TUESDAYS at Rebar

Sunday, January 26, 2020:

Notixx [AUSTRALIAN WILDFIRE BENEFIT] at Substation

Erin O'Connor Drew and Spaceotter/FLAMMABLE at Rebar

DYR, Double Shot, Shannon O & Quan Van Salee at Kremwerk/Timbre Room

Saturday, January 25, 2020:

Jaytech at Ora

HIVE at Rebar

Derrick Carter at Monkey Loft

Chris Tower, Black Velveteen, Meltonwax & Erin O'onnor-Drew [FREE] at Orient Express (Traincar)

Chloe Harris, Yamanaka, Jesse Leer, Aivilo (FKA Olivia Bee) & Shamrock [FREE] at Contour

Friday, January 24, 2020:

Keys N Krates at Q Nightclub

Karl Kamakahi, Julie Herrera, David Lowe & Trinitron at The Underground

Kaivon with Baskets at The Crocodile

Joey Beltram at Kremwerk/Timbre Room

Jenn Green, Konifer, Mich Eugene, Mquin, Ramiro, Some'tet & Spaceotter at Rebar

Aly & Fila with Paul Thomas at Ora

AKOMA, Majora, Pandemic & Truble at Contour

Thursday, January 23, 2020:

Cazztek at Q Nightclub

Wednesday, January 22, 2020:

Com Truise at Q Nightclub

Tuesday, January 21, 2020:

Dirt Merchant, RFTV, Ray Marauder & Smoke/DNB TUESDAYS at Rebar

Sunday, January 19, 2020:

Jim Funk at Kremwerk/Timbre Room

Saturday, January 18, 2020:

SuPeR K!, Buttonz, K-zar, Ecchi, Toastercookie, Kezaki, Lvst Phase, Suited spade, Hherb, Cobalt, Starke, X-Fadid, Oft3nThatkid & Dizzy at RainierAvenueRadio.World

Louie Vega at Monkey Loft

Jauz at WaMu Theater

Chris Herrera, Chris Tower, Jame$ervin & Des at The Underground

Friday, January 17, 2020:

Toastercookie, Oxymoron, Mr. Linden, Minor, Jay Peeki, Fresh Socks, Eventual Infinity, Moss & Abraham at Box House

Thriftworks with Adiidas at Kremwerk/Timbre Room

Subset, Spaceotter, Snapdragon, Unkown ?layer, Jason Melton, Wesley Holmes, Erin O'Connor, Jullie Herrera & Jesse Leer at Monkey Loft

Megalodon & Whales at Virtual Sports Tukwila

Jacob Henry at Contour

INZO at Q Nightclub

Thursday, January 16, 2020:

Weiss at Q Nightclub

Tuesday, January 14, 2020:

Cyantific with Meraki/DNB TUESDAYS at Rebar

Saturday, January 11, 2020:

Alfonso Tan, Eric Allen, Gene Lee, GriffinGrrl & Soon(ish) at Monkey Loft

Friday, January 10, 2020:

Dillon Nathaniel at Kremwerk/Timbre Room

Thursday, January 9, 2020:

Tony Romera at Q Nightclub

Sunday, January 5, 2020:

Jameson Just, CA|EB & Braxxus [FREE] at Kremwerk/Timbre Room

Andrei Swipe/FLAMMABLE at Rebar

Saturday, January 4, 2020:

Trinitron/BOUNCE BRUNCH at The Blu Grouse

Erin O'Connor-Drew, Diem, Spaceotter, Ruxpin & Raven Dullea at Monkey Loft

Drawbird, RNDM CHLD & Sylvain at Contour

Black Velveteen [FREE] at Vermillion

Friday, January 3, 2020:

Tony H, Hector Rodriguez, Shamrock, Buckmode, Aundrea & Rhett at Monkey Loft

Fluencie & Joza at Barboza (Neumos basement)

Dean Grenier at Kremwerk/Timbre Room

Alex Flores, Summit Dub, Dane Garfield Wilson & Waste Management [FREE] at Rebar

Abraham, Austin Robertson & noRecall at Kremwerk/Timbre Room

Wednesday, January 1, 2020:

John Tejada, Tara Brooks, Mary Droppinz, Pezzner & more [DAY PARTY] at Monkey Loft

Tuesday, December 31, 2019:

Totally Enormous Extinct Dinosaurs, Walker & Royce and more at Monkey Loft

Gabriel and Dresden at Ora

Ashley Wallbridge, Dimibo, Elevven, Emerge, MarQ, Matt Friendly & Solarwind at The Underground

Adventure Club, Knife Party, Madeon, Tchami, Malaa, Boombox Cartel, Tritonal, 1788-L, AC Slater, Born Dirty, Drezo, Gammer, Jack Beats, Kendoll, Pegboard Nerds, Petey Clicks, Space Laces, Must Die!, Taiki Nulight, Tynan & Wax Motif/RESOLUTION NYE at WaMu Theater

Addison Groove with Dave Owen/DNB TUESDAYS at Rebar

Monday, December 30, 2019:

The Polish Ambassador with Wildlight (Ayla Nereo) & Random Rab at Showbox Market

Manatee Commune with Chong the Nomad & Torpoise at Neumos

Chris Tower, Matsu & Kitty at Kremwerk/Timbre Room

Sunday, December 29, 2019:

The Ringmaster, Lady Auds, Mechatronic & Mode 4 at Kremwerk/Timbre Room

Marc Schneider/FLAMMABLE at Rebar

Saturday, December 28, 2019:

Pearson Sound at Kremwerk/Timbre Room

Lil Texas at Virtual Sports Tukwila

Flesh Produce, Sherman Crawford, Animal Inside, Patrick Haenelt, Dane Garfield Wilson, Sharlese & Enki at Substation

Ardalan at Monkey Loft

Almond Brown, Spaceotter, Meltonwax & Erin O'Connor-Drew [FREE] at Orient Express (Traincar)

Friday, December 27, 2019:

Youngsta & Sepia at Kremwerk/Timbre Room

Darude at Ora

Dâm-Funk, Nosaj Thing & Machinedrum at The Crocodile

Andrew Bayer at Q Nightclub

An-Ten-Nae with Soohan at Nectar

Wednesday, December 25, 2019:

Blueyedsoul, Tony H., Dane Garfield Wilson & Sharlese [FREE] at Rebar

Sunday, December 22, 2019:

Pezzner/FLAMMABLE at Rebar

Jon Marché, B.Fly, Tuzaar, Shark Boy & Snapdragon at Kremwerk/Timbre Room

Chromeo with Juan MacLean [2ND SHOW] at Nectar

Saturday, December 21, 2019:

Russ Liquid with Plantrae & Willdabeast at High Dive

Rezz at WaMu Theater

Pezzner, Doza, Brit Hansen & Kid Hops at Fred Wildlife Refuge

Madly in Dub, The LoveVirus, Ramiro, Derrick Deep & Thorson at Substation

D.Dan at Kremwerk/Timbre Room

Chromeo with Juan MacLean at Nectar

Friday, December 20, 2019:

Zoxy, Karmy, Gotek, Marco Howard & Valencia at The Underground

Virtual Riot at Virtual Sports Tukwila

Of The Trees & Pigeon Hole at Kremwerk/Timbre Room

kLL sMTH with Zebbler Encanti Experience at High Dive

Gene Lee, GriffinGrrl, Hector Rodriguez, Sean Majors, Silk Road & Snapdragon at Monkey Loft

Dot Diggler, Miss Min.D, Kyle Douglas & Trinitron at Ora

David Lowe, Joey Webb, Aundrea & Matt G at Box House

Thursday, December 19, 2019:

Mimosa at The Crocodile

Grym, The Dirt Merchant & Sweet Spot [FREE] at Kremwerk/Timbre Room

Deadmau5 & MSTRKRFT [AFTERPARTY] at Q Nightclub

Deadmau5 at WaMu Theater

Citra Sage, DYR, Olie.E & Sloth at Lo-Fi

Tuesday, December 17, 2019:

Binsky, Nicfit & Mr. Solve/DNB TUESDAYS at Rebar

Sunday, December 15, 2019:

Nark/FLAMMABLE at Rebar

Dustbug Starski, Dev, Mz ArTiz & Paul Wheeler at Kremwerk/Timbre Room

Saturday, December 14, 2019:

That Derrrt, it me, Doctor Brain, Guy LeFoux, Father Abraham & more at Substation

Pezzner at Kremwerk/Timbre Room

FaltyDL at Monkey Loft

EDX at Ora

Friday, December 13, 2019:

Kryspin/DAYBREAKER at Columbia Tower

Super8 & Tab at Ora

Silver, GaugeZ, Swirvo, That Derrrt & more at Substation

Shiba San at Q Nightclub

Sean Tyas at The Underground

Robbie Rivera at Box House

Miss Min.D, Snapdragon, Dot Diggler, WHATEVERYN, Austin Steele & Mode 4 at Monkey Loft

Ganja White Night with Boogie T, Jantsen & SubDocta [NIGHT 2 of 2] at Showbox Sodo

Cloudchord, Late Night Radio & Pilz Beats at High Dive

Thursday, December 12, 2019:

SkiiTour at Q Nightclub

Ladytron at Neptune Theatre

Ganja White Night with Boogie T, Jantsen & SubDocta [NIGHT 1 of 2] at Showbox Sodo

Tuesday, December 10, 2019:

Keano, Fresh Socks & Plazmid/DNB TUESDAYS at Rebar

Sunday, December 8, 2019:

Gene Hunt/FLAMMABLE at Rebar

Alyaz at Kremwerk/Timbre Room

Saturday, December 7, 2019:

Trinitron, Caleb & Flores [FREE] at PRŪF

Spaceotter, Snapdragon & Trinitron [FREE] at The Blu Grouse

Sunny Lax at Ora

Khromata, Coral, E11even & Iridium Sky at Substation

dAb, Jon Lee, Wesley Holmes, Just Adam & Karl Kamakahi at Monkey Loft

CharlestheFirst with Tsuruda + VCTRE at Neumos

Atarii at The Underground

Arius, Pixel Terror & Cherney at Virtual Sports Tukwila

Friday, December 6, 2019:

Trinitron, David Lowe, Krista Bourgeois & Spitfire at The Underground

SNBRN at Q Nightclub

Megahurtz at Box House

Max Cooper at Kremwerk/Timbre Room

Jason Lemaitre, Chris Paape & Karmy at Ora

Gene Lee, GRYM, Korra the Kid, Rob Noble & Zacharia at Monkey Loft

Thursday, December 5, 2019:

Gene Farris at Q Nightclub

Blockhead & Elliot Lipp at Nectar

Wednesday, December 4, 2019:

LSDream with Shlump & Mystic Grizzly at Neumos

LEViT∆TE, Brothel, Essex, Resonata, Forerunner, Cat/ & Yama at Kremwerk/Timbre Room

Tuesday, December 3, 2019:

The Chainsmokers with 5 Seconds of Summer & Lennon Stella at Tacoma Dome

Spiralus, BuenaVista & 1kHz/DNB TUESDAYS [FREE] at Rebar

Sunday, December 1, 2019:

Vize, ILL-Eeze One, Neo & Trinitron at Kremwerk/Timbre Room

Thievery Corporation at Showbox Market

Eva/FLAMMABLE at Rebar

Saturday, November 30, 2019:

Thugfucker at Rebar

Sullivan King at Showbox Market

Mood II Swing at Monkey Loft

Erin O'Connor Drew, Jason Melton, Subset & Soon(ish) [FREE] at Orient Express (Traincar)

CarlosAM, ProtoHippy, Rasputan & Mr. Technocal [FREE] at Contour

Friday, November 29, 2019:

Thievery Corporation at Showbox Market

Mr. Carmack at Neumos

Markus Schulz at Ora

Kadeejah Streets, Sappho, Wesley Holmes, Mz ArTiz & ELLEM at Kremwerk/Timbre Room

Illenium at WaMu Theater

Wednesday, November 27, 2019:

Scotty Boy and Vanilla Ace at Ora

Saeed Younan at Monkey Loft

Illenium at WaMu Theater

Factor B at The Underground

Ben Sims with Sleepy & Boo at Kremwerk/Timbre Room

Tuesday, November 26, 2019:

Tony Goods, Dave Brady & Enki/DNB TUESDAYS [FREE] at Rebar

Sunday, November 24, 2019:

Riz Rollins at Rebar

Saturday, November 23, 2019:

Sage Armstrong at Monkey Loft

Chief Kaya & Kellan at Contour

Audien at Showbox Market

Alix Perez with Oakk at Rebar

Friday, November 22, 2019:

Stanton Warriors at Ora

Mark Farina at Monkey Loft

Bukez Finezt & Emalkay at Kremwerk/Timbre Room

Bounce Boiz, Kreative Reality, Rohry, Sixfour & Brahj Mahaj at Contour

Big Wild at Showbox Sodo

Attias at Substation

A-Trak at Q Nightclub

Thursday, November 21, 2019:

Subtronics with Chee, Digital Ethos & Zia at Showbox Market

Chocolate Puma at Q Nightclub

Catz ‘n Dogz at Kremwerk/Timbre Room

Wednesday, November 20, 2019:

Washed Out at Nectar

Tuesday, November 19, 2019:

Homemade Weapons, Iris, RFTV, Spiralus, MBM, S-Doobie, Detcord, Steve G, 1khz, Keano & Illrok with MC Dre/DNB TUESDAYS [FREE] at Rebar

Sunday, November 17, 2019:

Zilla, Jen Tops, Creepy Tom & Tripdubb at Kremwerk/Timbre Room

Saturday, November 16, 2019:

Spitfire, Paul Wheeler, Jason Lee & Matt Wright [FREE] at Dog House

Madam X & Noncompliant at Kremwerk/Timbre Room

Fakear at Barboza (Neumos basement)

Dieselboy at The Underground

Cash Cash & R3HAB at Showbox Sodo

Buku with Esseks & Secret Recipe at Neumos

Anthony Attalla at Monkey Loft

Friday, November 15, 2019:

Sean Majors, Gene Lee, GriffinGrrl, Ramiro & WooPert at Monkey Loft

Oliver Smith at The Underground

Lowsh, Adastra, Frida K, Vitaman B & more at Substation

Elephante at Showbox Market

Thursday, November 14, 2019:

Yotto at Q Nightclub

TroyBoi at Showbox Sodo

Wednesday, November 13, 2019:

Kai Wachi with Sam Lamar at Trinity

Tuesday, November 12, 2019:

Ebb & Flow, Simpa & Andy Iwancio/DNB TUESDAYS [FREE] at Rebar

Sunday, November 10, 2019:

Nofux Gibbons, Inaudible & AUXCENT at Kremwerk/Timbre Room

Afriqua at Rebar

Saturday, November 9, 2019:

Cody Morrison, Cody Nash & Cody Hammer [FREE] at PRŪF

Trinitron, Floston, AuSteele, Toastercookie, Soon(ish) & DoubleShot at Kremwerk/Timbre Room

Snails with Liquid Stranger, Crankdat, Kompany & Al Ross at Tacoma Dome

Psychemagik at Monkey Loft

Ørjan Nilsen at Ora

Miss Shelrawka, Alex Flores, Jaime Cereus & Dane Garfield Wilson at Rebar

Infected Mushroom at Showbox Market

Herobust with YOOKiE & INF1N1TE at Showbox Sodo

Fisher with Claptone, Idris Elba, Taiki Nulight & more at WaMu Theater

Friday, November 8, 2019:

Web, Aaron Grossbard, Omar B, Kazar & J-Note [FREE] at Ora

Skream at Kremwerk/Timbre Room

Hal-V & Space Case, Quackson, Kiba, Emuh, Toastercookie, Frida K & more at Substation

Gramatik with The Librarian & Balkan Bump at Showbox Sodo

Eprom with Greazus at Monkey Loft

Cedric Gervais at Q Nightclub

Thursday, November 7, 2019:

Toastercookie, Dave Brady & Drake Ramoray at Kremwerk/Timbre Room

Chris Lorenzo at Q Nightclub

Aweminus at Chop Suey

Wednesday, November 6, 2019:

Champagne Drip & Luzcid at Q Nightclub

Tuesday, November 5, 2019:

Grym, Smartbomb, Dunjin & Nicfit/DNB TUESDAYS [FREE] at Rebar

Saturday, November 2, 2019:

Succubass, Hector Rodriguez, Emrldz & Trinitron [FREE] at The Blu Grouse

MK at Showbox Market

Jason Curtis, Mister Smith, Dave Lowe, Xrstchn, Tony H, Hector Rodriguez, Mr. Linden & Robby Clark at Monkey Loft

Hot Bullet at Contour

Boom Kitty, Adastra, RickyRombo & TCK at The Underground

Friday, November 1, 2019:

Pleasurekraft at Kremwerk/Timbre Room

MarQ, Zoxy, Gotek, Douglas Campbell, Web, Wayne Bozarth, Des & Klose at The Underground

LTJ Bukem at Monkey Loft

Thursday, October 31, 2019:

Parker Mills, Abraham, Pavone & DYR at Kremwerk/Timbre Room

Madeon [AFTERPARTY DJ SET] at Q Nightclub

Madeon at Showbox Sodo

Kendoll at Ora

Barely Alive & Bandlez at Virtual Sports Tukwila

Wednesday, October 30, 2019:

Eliminate & Lektrique at Trinity

Tuesday, October 29, 2019:

RFTV, Jen Tops, Illrok & Timmy B/DNB TUESDAYS [FREE] at Rebar

Sunday, October 27, 2019:

Daniel Bell/FLAMMABLE at Rebar

Saturday, October 26, 2019:

Steve Bug, Ben Annand & UFO! at Monkey Loft

Sigala at Ora

Julie Herrera, LA Kendall, Aundrea Stoyanov & Ginger Vaughn Hollinga [FREE] at Orient Express (Traincar)

Emok at The Underground

Brian Peek, Brian Williams & Chris Tower [OPULENT TEMPLE] at Eden

Friday, October 25, 2019:

Porter Robinson, Don Diablo, BTSM & more/FREAKNIGHT at WaMu Theater

Mark Sherry at The Underground

Felix da Housecat at Kremwerk/Timbre Room

Codes, Dateless, Steve Darko, Petey Clicks, GriffinGrrl, Hydef, Minor, Julie Herrera, Frida K & Trevor Little at Monkey Loft

Citra, Sage, DYR, Olie.E & Sloth [FREE] at Outlander Brewery

Thursday, October 24, 2019:

Tim Baresko at Q Nightclub

Tuesday, October 22, 2019:

A.M.C with Mob Tactics & MC Dino/DNB TUESDAYS [FREE] at Rebar

Sunday, October 20, 2019:

Pezzner, Doza & Michael Manahan/FLAMMABLE at Rebar

Ghozt Kat, Friend Zone & Hyphonetics at Kremwerk/Timbre Room

Saturday, October 19, 2019:

SEACOMPRESSION at Seattle Design Center

Noize Suppressor at The Underground

Kaskade with LöKii [REDUX] at Showbox Sodo

Justin Collins, Chad Neiro, Tony H & Nikolay Cloud at Monkey Loft

Friday, October 18, 2019:

YehMe2 at Q Nightclub

Myon at The Underground

Marsh & Nox Vahn at Ora

Lusine with drummer Trent Moorman at Nectar

Jakob Ogawa at The Vera Project

Jacob Groening at Kremwerk/Timbre Room

ETC! ETC!, Kno/Why, SakeBomb & more at Substation

Almond Brown, Eric Allen, Julie Herrera, LGSP, Mike Devlin & Wesley Holmes at Monkey Loft

Thursday, October 17, 2019:

The Human Experience with Gone Gone Beyond at Nectar

Lido at The Crocodile

Griz at Paramount Theatre

BIJOU with Gerry Gonza at Q Nightclub

Tuesday, October 15, 2019:

Iris, Dunjin & Miss Min.D/DNB TUESDAYS [FREE] at Rebar

Sunday, October 13, 2019:

Xan Lucero, Julie Herrera, Blueyedsoul & Brian Lyons at Rebar

Klippee, Paul Wheeler, Equinoxx & Jaime Cereus at Kremwerk/Timbre Room

Saturday, October 12, 2019:

Daniel Carranza, Derrick Deep, Alex Flores & El Abe [FREE] at PRŪF

Trevor Little, Snapdragon, Minør, Chris Tower & Rhines Innerflight at First & Bell

Manfredas & Autonomic Pilot at Monkey Loft

Donald Glaude at Ora

Bear Grillz at Showbox Sodo

Friday, October 11, 2019:

SoSleepyy, Super Square & more/ROLLER BASS at Southgate Roller Rink

Maribou State at Showbox Market

Jack Beats at Q Nightclub

Eli & Fur at Ora

DJ Dan at Monkey Loft

Bruno Furlan & Proper Villains at Kremwerk/Timbre Room

Break Science with K+Lab at The Crocodile

Thursday, October 10, 2019:

Surrealized, Kuroneko, Patrick Haenelt, Maitreya, Kadeejah Streets, Iris, Rob Noble & more at Substation

JackLNDN at Q Nightclub

Four Tet at Showbox Sodo

Daniel Avery at Kremwerk/Timbre Room

Tuesday, October 8, 2019:

Korra The Kid, Tripdubb & Mode4/DNB TUESDAYS [FREE] at Rebar

Sunday, October 6, 2019:

Johnny Monsoon, Mr Linden, 5TOES & Bandita at Kremwerk/Timbre Room

Saturday, October 5, 2019:

Almond Brown, Julie Herrera & Trinitron [FREE] at The Blu Grouse

Tinlicker at Ora

NGHTMRE, Slander, The Glitch Mob & Seven Lions at The Gorge

Erin O'Connor-Drew, Eric Allen, Trinitron & Karl Kamakahi at Monkey Loft

Big Boppa, Haelix & RNDM CHLD at Contour

Friday, October 4, 2019:

Riot Ten at Showbox Sodo

Marbs, Evan Casey & Rinzen [DESERT HEARTS] at Monkey Loft

David Lowe, Trinitron, Jame$ervin & Jason Melton at Box House

Carl Craig at Kremwerk/Timbre Room

Thursday, October 3, 2019:

Whitney Fierce at Kremwerk/Timbre Room

Mersiv & Mr. Bill with Supertask at Neumos

Dr. Fresch at Q Nightclub

Wednesday, October 2, 2019:

!!! (Chk Chk Chk) at The Crocodile

Tuesday, October 1, 2019:

Sir Kutz, Keano & Buenavista/DNB TUESDAYS [FREE] at Rebar

Marc Rebillet at Showbox Market